cs

Pecor Quattro 

Plastové trouby pro kanalizační systémy 

Pecor Quattro jsou tepelně odolné a těsně přiléhají

Pecor Quattro jsou plastové trouby hojně používané pro kanalizační systémy nebo propustky. Jsou vyrobeny z polypropylenu o průměru až 1 metru. Jejich vnější stěna je vlnitá, aby byla zajištěna vysoká tuhost prstence, zatímco vnitřní stěna je hladká, aby byly zaručeny optimální podmínky proudění. Jsou mimořádně lehké, úsporné při přepravě a snadno se instalují. Výrobní proces je velmi přesný a umožňuje vyrábět trouby přesně stejných rozměrů a s velmi těsnými tvarovkami. Jsou také známé svou tepelnou odolností, nákladovou efektivitou a mobilitou. 

Kontaktujte nás
Martin Holáň

Projektový manažer mostních staveb
martin.holan@viacon.cz
+420 703 377 234

Download Catalogue

Parametry a výhody 

Nákladově efektivní a mobilní

Trouby Pecor Quattro jsou mimořádně lehké, což výrazně snižuje náklady na přepravu a montáž. Lze je dodávat do vzdálených oblastí, které nejsou dostupné pro přepravu těžkého betonu. K montáži je zapotřebí pouze jednoduché a lehké strojní vybavení. Kromě toho je plast levnější materiál než beton.  

Optimální provedení

Trouby se skládají ze dvou stěn, přičemž vnější stěna je vlnitá, aby byla zajištěna vysoká tuhost prstence SN 8, a vnitřní stěna je hladká, aby byly zaručeny optimální podmínky proudění. Odolají všem typům nahodilého zatížení ze silnic nebo železnic.  

Odolnost v agresivním prostředí

Trouby jsou vyrobeny z plastu, takže jsou odolné proti korozi. Polypropylen se rovněž vyznačuje vysokou tepelnou odolností (provozní teplota až 93 °C, krátkodobě až 110 °C), nízkou drsností povrchu a extrémně vysokou odolností proti oděru. Životnost trubek je více než 100 let. 

Snadná oprava

Při strukturálním poškození lze trouby snadno opravit. K původní konstrukci je možné přidat kolena nebo přivařit další troubu. I když je původní konstrukce stará desítky let, nebude problém ji opravit, na rozdíl od betonových trub, kde by byl proces mnohem složitější.  

Šetrnost k životnímu prostředí

Trouby Pecor Quattro představují ekologické řešení, protože mají dlouhou životnost, neobsahují toxiny a nevyžadují žádnou údržbu.  

Využití
 • Výstavba gravitační kanalizace

 • Výstavba silničních a železničních propustků  

 • Výstavba propustků šetrných ke zvířatům a propustků pod lesními cestami  

 • Výstavba odvodňovacích propustků  

 • Výstavba průmyslových větracích systémů  

 • Výstavba zemědělských větracích systémů 

Vlastnosti
 • Průměr: od 0,2 m do 1 m 

 • Materiál: polypropylen (PP) 

 • Tvarovky: spojky, kolena, tvarovky ve tvaru T 

 • Tuhost prstence: až SN 8 

Request a quote or brochure

  Máte v plánu nějaký projekt? 

  Kontaktujte nás

  FAQ’s

  This is text that will be here so that it looks nicer. something

  How are UltraCor® structures different from other ViaCon bridge solutions?

  They are stronger and wider than SuperCor®, Hamco MP200plus®. As opposed to CON/SPAN, they are made of steel and not concrete so they are more ecological and 30-40% more cost-efficient. And unlike Acrow® 700XS®, they are applicable for buried solutions but take a bit longer to install.

  Kontaktujte nás 

  Kontaktujte místního zástupce! 

  Kontaktujte nás
  This site is registered on wpml.org as a development site.