cs

Pecor Optima 

Plastové trouby pro propustky 

Trouby Pecor Optima lze instalovat v náročných podmínkách

Pecor Optima jsou unikátní spirálově vlnité trouby s dvojitou stěnou, které se používají pro stavební propustky a venkovní kanalizační potrubí. Jsou vyrobeny z polyethylenu s vysokou hustotou o průměru až 1,4 metru. Jsou mimořádně lehké, úsporné při přepravě a snadno se instalují. Jsou proslulé svou optimální konstrukcí, nákladovou efektivitou a možností dodávky do odlehlých oblastí. 

Kontaktujte nás
Martin Holáň

Projektový manažer mostních staveb
martin.holan@viacon.cz
+420 703 377 234

Download Catalogue

Parametry a výhody 

Nákladově efektivní a mobilní

Trouby jsou lehké – snadná manipulace. Díky tomu se snadno přepravují a rychle montují bez těžkého vybavení. Plastové trouby jsou levnější než betonové. Mohou být dodávány do odlehlých a těžko přístupných oblastí, kde by byl beton příliš těžký na přepravu, např. v horách. 

Snadné sestavení

Trouby se snadno instalují uložením do výkopu a spojují se pomocí pískotěsných páskových spojek. Velmi dobře snášejí nerovnoměrné sedání podloží. Lze je použít v měkkých půdách a v důlních propadech. 

Optimální provedení

Jedinečná spirálová struktura stěn umožňuje dosáhnout optimálního rozložení napětí po celé délce trouby a zajistit správnou tuhost prstence v každém úseku. Díky tomu jsou trouby vhodné pro jakékoliv nahodilé zatížení ze silnic nebo železnic. Hladký povrch vnitřní stěny zajišťuje také vynikající hydraulické parametry. 

Odolnost v agresivním prostředí

Trouby lze snadno instalovat v prostředí náchylném ke korozi, protože jsou vyrobeny z HDPE a korozi tak odolávají. Instalace je nezávislá na ročním období a je možná při nízkých i vysokých teplotách. Životnost trubek je více než 100 let. 

Snadná oprava

Případné poškození plastových trubek lze na rozdíl od betonových rychle opravit. K původní konstrukci je možné přidat kolena nebo přivařit další troubu.  

Šetrnost k životnímu prostředí

Trouby Pecor Optima jsou ekologické řešení, protože mají dlouhou životnost, neobsahují toxiny a nevyžadují žádnou údržbu. 

Využití
 • Silnice a železniční propustky  

 • Ekologické průchody (pro zvířata)  

 • Lesní propustky  

 • Výměna stávajících starých propustků  

 • Větrací systém  

 • Agroventilace 

 • Kanalizační šachty 

Vlastnosti 
 • Průměry: od. 0,3 m do 1,4 m 

 • Materiál: polyethylen s vysokou hustotou (HDPE) 

 • Tuhost prstence: až SN 8 

Request a quote or brochure

  Máte v plánu nějaký projekt? 

  Kontaktujte nás

  FAQ’s

  This is text that will be here so that it looks nicer. something

  How are UltraCor® structures different from other ViaCon bridge solutions?

  They are stronger and wider than SuperCor®, Hamco MP200plus®. As opposed to CON/SPAN, they are made of steel and not concrete so they are more ecological and 30-40% more cost-efficient. And unlike Acrow® 700XS®, they are applicable for buried solutions but take a bit longer to install.

  Kontaktujte nás 

  Kontaktujte místního zástupce! 

  Kontaktujte nás
  This site is registered on wpml.org as a development site.