cs

Tkané geotextilie

Geosyntetika pro zpevnění a separaci zeminy 

Tkané geotextilie zpevňují silnice a zabraňují promíchávání vrstev zeminy.  

Tkané geotextilie jsou geosyntetické materiály často využívané ke zpevnění a separaci málo únosných zemin. Díky své konstrukci jsou velmi pevné a porézní, což je předurčuje k použití při stavbě silnic a zpevňování jemně zrnitých zemin. Vznikají tkaním několika na sebe kolmých vláken, která tvoří vazbu tkaniny. Podle způsobu tkaní a struktury vláken se tkané geotextilie dělí na vícevláknové tkaniny (PET) a tkané geotextilní PP pásky. 

Kontaktujte nás
Gabriela Satinová
Download Catalogue

Parametry a výhody 

Nákladová efektivita

Tkané geotextilie lze použít na strmých svazích a opěrných zdech, a to za cenu výrazně nižší než u tradiční betonové gravitační zdi. Geotextilie zvyšují životnost a odolnost silnic a snižují náklady na jejich údržbu. 

Vysoká nosnost

Vznikají tkaním vláken na speciálním tkalcovském stavu, čímž se vytvoří plošná geotextilie. Díky tomuto procesu jsou velmi pevné a ideální pro náročné aplikace, jako je stavba silnic. Jejich pevnost v tahu dosahuje až 1600 kN/m 

Multifunkčnost

Lze je použít pro zpevnění a separaci zeminy i pro hydraulické aplikace, např. jako závěsy proti zakalení bahnem. 

Šetrnost k životnímu prostředí

Geotextilie jsou lehké, tenké a jejich výroba spotřebuje méně zdrojů než štěrk. Materiály neobsahují toxiny a do okolního prostředí se z nich neuvolňují žádné nebezpečné látky, takže jsou šetrné k životnímu prostředí. Snižují emisní stopu CO2 stavby po celou dobu životnosti silnice nebo nástupiště. 

Vysoká odolnost

Tkané geotextilie jsou odolné proti korozi a mají dlouhou životnost. Při správném návrhu, montáži a údržbě dosahuje jejich životnost v přírodních půdách až 100 let, aniž by vyžadovaly zvláštní údržbu. 

Využití
 • Vyztužování zeminy  

 • Separační vrstva mezi zeminou a podkladovou vrstvou 

 • Výstavba silnic a železnic 

 • Výstavba skladů, parkovišť 

 • Výstavba hrází, přístavišť 

.

 • Zpevňování opěrných zdí a výstavba vysokých náspů 

 • Výstavba říčních břehů a vodních nádrží 

 • Plochy poškozené těžbou 

Request a quote or brochure

  Máte v plánu nějaký projekt? 

  Kontaktujte nás

  FAQ’s

  This is text that will be here so that it looks nicer. something

  How are Acrow bridges different from other ViaCon bridge solutions?

  As opposed to CON/SPAN, they are made of steel and not concrete so they are more ecological. Also, they are not applicable for buried solutions. Comparing to other steel structures (UltraCor, SuperCor), they are faster and easier to assemble as the parts are completely prefabricated. However, they cannot be as wide as other structures, with a maximum width of roughly 11 m.

  Kontaktujte nás 

  Kontaktujte místního zástupce! 

  Kontaktujte nás
  This site is registered on wpml.org as a development site.