cs

Netkané geotextilie 

Geosyntetika pro separaci a filtraci zeminy 

Netkané geotextilie oddělují měkké podloží a odvádějí vodu 

Netkané geotextilie jsou geosyntetické materiály široce využívané k separaci, filtraci a ochraně půdy. Jsou známé svou vysokou propustností vody a často se používají při výstavbě silnic a železnic, v hydrotechnice, při úpravách terénu, lesnictví a zemědělství. Tyto produkty jsou vyrobeny z polypropylenových nebo polyesterových vláken mechanicky spojených propichováním a tepelným lepením. Netkané geotextilie mohou být také vyrobeny ze 100% biologicky rozložitelných vláken.

Kontaktujte nás
Gabriela Satinová
Download Catalogue

Parametry a výhody 

Optimální propustnost vody

Díky vysoké propustnosti vody jsou ideální pro filtraci a odvodnění. Zabraňují přenosu zeminy do přilehlého materiálu, například drenážního kameniva, a zároveň umožňují průtok vody systémem. 

Nákladová efektivita

Šetří náklady na práci a dopravu, protože jsou velmi lehké a snadno se pokládají na místě. Mechanicky pojené netkané geotextilie lze tepelně upravit, aby se zlepšily mechanické vlastnosti a zmenšil objem pro lepší efektivitu přepravy. 

Robustnost a pružnost

Mají velmi dobrou odolnost proti roztržení, takže jsou velmi odolné proti poškození při pokládce. Díky vysoké pružnosti a přizpůsobivosti tvaru povrchu je lze na staveništi snadno skládat a řezat.  

Multifunkčnost

Netkané geotextilie se využívají pro filtrační, separační a drenážní aplikace, a dokonce i pro ochranu. Zabraňují mísení zeminy a zároveň umožňují proudění vody, zvyšují pevnost zeminy a snižují pohyb půdních částic v důsledku eroze. 

Šetrnost k životnímu prostředí

Geotextilie jsou lehké, tenké a jejich pokládka a přeprava spotřebuje méně zdrojů než štěrk. Materiály neobsahují toxiny a do okolního prostředí se z nich neuvolňují žádné nebezpečné látky, takže jsou šetrné k životnímu prostředí. 

Snadné plánování

Netkané geotextilie nevyžadují žádné odborné inženýrské přípravy. Mohou být široce používány podle typických požadavků NorGeoSpec (NGS) nebo třídy odolnosti geotextilie (GRK). 

Využití
 • Oddělování měkkého podloží pod silnicemi a železnicemi 

 • Zvýšení stability konstrukce 

 • Oddělování vrstev podloží nebo výplní s různou velikostí kameniva 

 • Ochrana říčních břehů 

 • Výstavba nádrží 

 • Vertikální a horizontální geosyntetické drenáže 

 • Ochrana odvodňovacích systémů 

 • Prevence trhlin pod betonovou dlažbou 

 • Ochrana geomembrán proti poškození během pokládky při výstavbě skládek, tunelů a vodních nádrží. 

Request a quote or brochure

  Máte v plánu nějaký projekt? 

  Kontaktujte nás

  FAQ’s

  This is text that will be here so that it looks nicer. something

  How are UltraCor® structures different from other ViaCon bridge solutions?

  They are stronger and wider than SuperCor®, Hamco MP200plus®. As opposed to CON/SPAN, they are made of steel and not concrete so they are more ecological and 30-40% more cost-efficient. And unlike Acrow® 700XS®, they are applicable for buried solutions but take a bit longer to install.

  Kontaktujte nás 

  Kontaktujte místního zástupce! 

  Kontaktujte nás
  This site is registered on wpml.org as a development site.