cs

Geomembrány 

Geosyntetická bariéra pro kapaliny a plyn 

Geomembrány mohou utěsnit cokoli od rybníků po skládky. 

Geomembrány jsou syntetické materiály používané k zadržování kapalin nebo plynů, často nebezpečných. Jsou vyrobeny z tenkých, pružných materiálů, jako jsou PP, PE, PVC a EPDM, a mají mimořádně nízkou propustnost. Jsou známé tím, že jsou ještě vodotěsnější a odolnější než GCL. Mezi nejběžnější aplikace patří utěsňování skládek odpadu. 

Kontaktujte nás
Gabriela Satinová
Download Catalogue

Parametry a výhody 

Extrémně nízká propustnost

Geomembrány jsou účinné řešení pro zadržování kapalin, par a plynů. V porovnání s GCL jsou 100% vodotěsné, ale v kombinaci s tímto materiálem tvoří prakticky nepropustné řešení. 

Odolnost

Geomembrány mohou být vyrobeny z různých polymerů v závislosti na použití. Jsou odolné vůči UV záření, chemické a biologické korozi, kyselinám a zásadám. Jejich předpokládaná životnost se za příznivých podmínek odhaduje až na 400 let.  

Přizpůsobitelná velikost

Vyrábějí se v rolích o šířce až 15 metrů. Pokud jsou zapotřebí větší pláty, spojují se tepelným lepením nebo svařováním ve švech, aby bylo zajištěno pevné spojení. Geomembrány mohou být tak malé nebo tak velké, jak je potřeba a lze je používat od jezírek po skládky. 

Řízení kvality

Montáž se provádí rozválením a svařením materiálu na místě. Těsnost svaru se kontroluje pomocí tlaku vzduchu a dalších kontrolních testů kvality. Pevnost hotové hydroizolační vrstvy je zaručena komplexním systémem zajištění kvality, který je speciálně přizpůsoben každému jednotlivému objektu. 

Šetrnost k životnímu prostředí

Geomembrány neuvolňují do okolního prostředí žádné nebezpečné látky a lze je používat opakovaně. Neobsahují toxiny a jsou šetrné k životnímu prostředí. 

Využití
 • Výstavba skládek a oblastí pro nakládání s odpady 

 • Těsnění skládek odpadů 

 • Výstavba kanálů, hrází a umělých vodních nádrží 

 • Těsnění železobetonových a ocelových nádrží 

 • Těsnění prostranství pro manipulaci s nebezpečnými látkami a čerpacích stanic 

 • Těsnění prostranství v zařízeních na recyklaci vyřazených vozidel 

 • Příkopy pro silniční projekty  

 • Jezera

Request a quote or brochure

  Máte v plánu nějaký projekt? 

  Kontaktujte nás

  FAQ’s

  This is text that will be here so that it looks nicer. something

  How are UltraCor® structures different from other ViaCon bridge solutions?

  They are stronger and wider than SuperCor®, Hamco MP200plus®. As opposed to CON/SPAN, they are made of steel and not concrete so they are more ecological and 30-40% more cost-efficient. And unlike Acrow® 700XS®, they are applicable for buried solutions but take a bit longer to install.

  Kontaktujte nás 

  Kontaktujte místního zástupce! 

  Kontaktujte nás
  This site is registered on wpml.org as a development site.