Geomembrány jsou syntetické materiály používané k zadržování kapalin nebo plynů, často nebezpečných. Jsou vyrobeny z tenkých, pružných materiálů, jako jsou PP, PE, PVC a EPDM, a mají mimořádně nízkou propustnost. Jsou známé tím, že jsou ještě vodotěsnější a odolnější než GCL. Mezi nejběžnější aplikace patří utěsňování skládek odpadu.
Geomembrány jsou účinné řešení pro zadržování kapalin, par a plynů. V porovnání s GCL jsou 100% vodotěsné, ale v kombinaci s tímto materiálem tvoří prakticky nepropustné řešení.
Geomembrány mohou být vyrobeny z různých polymerů v závislosti na použití. Jsou odolné vůči UV záření, chemické a biologické korozi, kyselinám a zásadám. Jejich předpokládaná životnost se za příznivých podmínek odhaduje až na 400 let.
Vyrábějí se v rolích o šířce až 15 metrů. Pokud jsou zapotřebí větší pláty, spojují se tepelným lepením nebo svařováním ve švech, aby bylo zajištěno pevné spojení. Geomembrány mohou být tak malé nebo tak velké, jak je potřeba a lze je používat od jezírek po skládky.
Montáž se provádí rozválením a svařením materiálu na místě. Těsnost svaru se kontroluje pomocí tlaku vzduchu a dalších kontrolních testů kvality. Pevnost hotové hydroizolační vrstvy je zaručena komplexním systémem zajištění kvality, který je speciálně přizpůsoben každému jednotlivému objektu.
Geomembrány neuvolňují do okolního prostředí žádné nebezpečné látky a lze je používat opakovaně. Neobsahují toxiny a jsou šetrné k životnímu prostředí.
Kontaktujte místního zástupce!